تبلیغات
سلامت قلب - فیبریلاسیون دهلیزی برای بیماران جراحی شده خطرناک است
نویسندگان

سلامت قلب

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد بیمارانی که به دلیل ضربان قلب نامنظم یا فیبریلاسیون دهلیزی تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند تا ماهها بعد از عمل جراحی احتمال خطر سکته‌­­های قلبی در آنها بالاست. بیش از 33 میلیون نفر در جهان به بیماری فیبریلاسیون دچار هستند و پزشکان در طی مطالعات فراوان به این نکته پی برده‌اند افرادی که دچار اختلال ضربان قلب هستند سه برابر نسبت به بقیه در معرض خطر سکته­‌های قلبی قرار دارند.

مطالعه­‌ی جدیدی بر روی خطرات احتمالی حین جراحی انجام شد؛ محققان اطلاعات به دست آمده از 1.7میلیون بیمار در کالیفرنیا را که در سالهای 2007 تا 2011 تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند را بررسی کردند.

از میان بیماران، بیش از 24700 یا نزدیک به 1.5 درصد از آنها در حین جراحی دچار فیبریلاسیون دهلیزی شده بودند. به طور کلی در حدود 14 هزار از بیماران بعدا دچار سکته مغزی شدند، که در اثر نرسیدن خون به مغزشان بود.

بر اساس گفته‌­ی محققان، کسانی که دچار فیبریلاسیون دهلیزی هستند بعد از جراحی قسمت‌های مختلف بدن بجز قلب، احتمال سکته در آنها به دو برابر می‌رسد و 30 درصد از کسانی که دچار فیبریلاسیون دهلیزی هستند و جراحی قلب انجام می‌دهند با خطر بالای حمله­‌ی قلبی مواجه هستند.

منبع
[ یکشنبه 19 بهمن 1393 ] [ 11:35 ق.ظ ] [ مدیر مجله ]
نظرات
درباره وبلاگ

سایت های مفید
امار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :